top of page
Search

8 põhjust, miks konsulteerida ämmaemandast imetamisnõustajaga

Updated: Feb 6, 2023

Olenemata sellest, kas olete esmakordne või kogenud ema, on loomulik, et teil on imetamise kohta küsimusi või seisate silmitsi mõne väljakutsega. Sel juhul saab aidata kogemusega imetamisnõustaja, kes on beebi toitmise maailmas superkangelane toe pakkumisel!

Ämmaemandad Kairit Pärlist ja Kärt Maalinn

Siit artiklist leiate kaheksa põhjust, mis olukorras kaaluda imetamisnõustaja konsultatsiooni.


#1 - Otsite ekperdi nõuandeid ja tuge


Ämmaemandast imetamisnõustaja on rakenduskõrgharidusega tervishoiutöötaja, kellel on teadmised ja kogemused, mis aitavad ületada imetamise ajal tekkida võivaid takistusi. Ta annab asjatundlikku nõu ja tuge, et rinnaga toitmine kulgeks sujuvalt.


#2 - Olete uudishimulik ja soovite teada rohkem imetamise kohta.


Imetamisnõustaja saab jagada teadmisi alates sellest, millal tekib rinnapiim ja mis mõjutab rinnapiima hulka, kuidas valmistuda imetamiseks, mis on imetamise alustamise põhitõed kuni imetamisprobleemide lahendamise ja võõrutamiseni välja. Jagatud teadmised saavad olla toeks tundmaks end kindlalt pakkumaks oma lapsele parimat võimalikku toitu.#3 - Vajate abi õige imetamise tehnika osas


Imetamisnõustaja saab õpetada märkama õiget imetamistehnikat ja vajadusel korrigeerida kehva imemisvõtet ja -asendit. Ta juhendab teile ja beebile parima ja mugavaima asendi leidmisel.


#4 -Soovite ületada rinnaga toitmise väljakutset


Olgu selleks, siis rinnale haakumise raskused, kombineeritud toitmise nõu, liiga vähe või palju rinnapiima, kaksikute imetamine, nibude valulikkus või rinnast võõrutamine. Imetamisnõustaja aitab väljakutsete lahendamisel ja koos leitakse parim plaan, mis toetab teie rinnaga toitmise eesmärke."Tundlik ja tõhus imetamisnõustamine saab aidata emasid, kes kaaluvad rinnaga toitmist või juba imetavad, ületada probleeme.” – World Health Organization (2018).

#5- Vajate personaalseid nõuandeid


Iga imetamise teekond on ainulaadne. Olete jõudnud arusaamale, et üldistest soovitustest jääb väheseks? Imetamisnõustaja annab teile personaalset nõu, mis põhineb teie individuaalsetel vajadustel ja asjaoludel. Taoline nõu saab aidata välja töötada toitmisplaani, mis sobib just teile ja teie lapsele.


#6 - Soovite hinnangutevaba keskkonda


Imetamisnõustaja pakub turvalist ja hinnangutevaba keskkonda, kus saate vabalt arutada oma väljakutseid, tundmata piinlikkust või häbi. See saab olla kergenduseks peredele, kes võivad tunda, et seisavad oma väljakutsetega silmitsi üksi.#7 - Otsite nõuanded imetamiseks ja imiku toitmiseks kui õpite või käite tööl


Imetamine ja beebist eemalolek võib olla algselt väljakutsuv, kuid imetamisnõustaja saab teid ka sel juhul aidata. Võimalik on jagada soovitusi rinnapiima pumpamiseks, hilisemaks kasutamiseks ning säilitamiseks, et saaksite rinnaga toitmist jätkata ka, siis kui olete lapsest osa päevast eemal.


#8- Vajate julgustamist ja motivatsiooni


Imetamise teekonnal võib ette tulla mitmeid väljakutseid ning esineda motivatsiooni langust. Imetamisnõustaja saab pakkuda julgustust ja tuge aitamaks teil imetamise teekonnal olla motiveeritud ja püsida enesekindel.
Kokkuvõtteks


Imetamisnõustaja konsultatsioon on abiks iga naise jaoks, kes otsib oma imetamise teekonnal personaalset tuge ja nõuandeid.


Seega, ärge oodake imiku toitmise küsimuste ja väljakutsete korral enam kaua – broneerige teile sobival ajal toimuv online või koduvisiit (Tallinn, Harjumaa). *

Meie Pisipere ämmaemandast imetamisnõustaja on teile teejuhiks sujuval ja edukal beebi toitmise teekonnal!

Comments


bottom of page