top of page
Search

Õhuvannid beebi pepule: kas need on tõesti vajalikud?

Updated: May 12

Meie Pisipere ämmaemand Kärt selgitab, mis on beebi pepu õhuvannid ning miks need võiksid olla osa beebi hooldusrutiinist.Õhuvann beebi pepule on tegevus, kus laseme beebil mõnda aega olla palja pepuga, ilma et tal oleks mähet jalas.

Õhuvannide tegemine saab olla tavapärane osa beebi hooldusrutiinist, mis toetab beebi tervist ja heaolu. Siin on 3 peamist põhjust, miks võiks kaaluda õhuvannide lisamist oma beebi hooldusrutiini.


#1 - Vähendab mähkmelööbe tekkimise riski


Õhuvannid võimaldavad lapse pepu piirkonnal kuivada ja õhul liikuda. See aitab vähendada niiskust ja soojust, mis võivad mähkmelöövet põhjustada. Regulaarsed õhuvannid aitavad hoida beebi naha puhta ja kuivana ning vähendada lööbe tekkimise riski.


#2 - Leevendab naha ärritust ja punetust


Kui beebil juba esineb mähkmelöövet või ärritust, saavad õhuvannid olla suureks abiks. Tee sel juhul beebi pepule igal mähkmevahetuse ajal õhuvanne. Õhk aitab nahal paraneda ja vähendab ärrituse ning punetuse sümptomeid. Lase beebil olla ainult palja pepuga mõnda aega ning võid märgata, kuidas ärritus vaikselt taandub. Kui ärritus ja punetus on tõsisem võid proovida kasutada tsinkkreemi, mida kanna pärast õhuvanni puhtale beebi pepule.


#3 - Hea omavaheliseks suhluseks


Õhuvannide tegemise aeg on suurepärane võimalus oma beebiga suhelda ja tema märguandeid jälgida. Ole beebiga pilkkontaktis, mängi kõristiga, tee massaaži, räägi, laula. See on ideaalne hetk, et toetada suhtlust, jagada beebile hellust, armastust ning tähelepanu.


Kuidas aga praktiliselt teostada õhuvanne?


Esmalt vali mugav ja turvaline koht kus beebi saab palja pepuga olla. Selleks võib olla tegelustekk, mähkimisalus või suur rätik voodil. Veendu, et keskkond oleks soe, puhas ja ohutu. Lase beebil vabalt liigutada oma käsi, jalgu ja nautida õhuvanni vähemalt mõned minutid või niikaua kuni ta seda naudib. Pärast õhuvanni on oluline beebi pepu piirkond korralikult kuivatada ning seejärel panna uus mähe.


Tea, et aeg-ajalt juhtub, et õhuvanni jooksul beebi pissib või kakab. Ära lase sellest end heidutada. Hoia puhas rätik lähedal ja vajadusel pese beebi ning jätka õhuvanniga kui see beebile ning sulle sobilik.


Kokkuvõtteks


Õhuvannid beebi pepule on suurepärane võimalus hoida pepu piirkond tervena, vältida mähkmelöövet ja toetada lähedustunnet oma lapsega. Neid on tark lisada igapäevasesse hooldusrutiini.


Soovid rohkem ja veel põhjalikumalt teada beebi hooldusest?


Liitu Meie Pisipere ämmaemandate poolt loodud "Beebi ABC - sünnist kuni 3.kuuni" veebikursusega! Õpime koos olulisi oskusi ja nippe beebi hooldamisest, toitmisest, nutust, mähkmete vahetamisest ja nahahooldusest kuni õhuvannide andmiseni. Saad neid vaadata endale sobival ajal ja sobivas tempos.


Avasta beebihoolduse imeline maailm!


176 views0 comments

Comments


bottom of page